Napsali o nás

Česká televize / 02. 10. 2023

Rekordní sbírka otevřela cestu k léčbě chlapce s genetickou chorobou. Jiné jsou na tom hůř

I další rodiny se pokusily sehnat peníze ve sbírkách, a ne všechny skončily tak šťastně. Na okraji zájmu jsou hlavně ty, z nichž se snaží rodiny teprve financovat výzkum. O sbírkách na léčbu dětí se vzácnými onemocněními natáčel pro 168 hodin Jaroslav Hroch.

168 hodin / ČT1 / 01. 10. 2023

168 hodin

fandation.io / 01. 09. 2023

Václav Chaloupka, reprezentant ČR ve vodním slalomu, podporuje náš projekt výzkumu PWS

Proženy.cz / 19. 08. 2023

Dvouletý Teodor trpí nemocí PWS, kterou provází doživotní vlčí hlad. Rodiče i vědci hledají lék

Teodor se narodil jako čtvrté dítě do rodiny Goldsteinových a v listopadu oslaví dva roky. Bohužel mu byl diagnostikován vzácný syndrom, který vážně ohrožuje jeho zdraví. Lék na něj neexistuje. A tak jeho rodiče zahájili ve spolupráci s vědci výzkum a testování terapeutických prostředků pro jeho léčbu. Pomoct můžete i vy.

Ahaonline.cz / 22. 07. 2023

Kateřině (44) z Liberce se narodil syn s vzácným Prader-Willi syndromem - Je to boj s časem!

Vždy si přála velkou rodinu, což se jí také splnilo. Již téměř od začátku svého čtvrtého těhotenství však Kateřina Goldsteinová (44) tušila, že něco není v pořádku a její obavy se bohužel potvrdily. Několik dní po porodu byla jejímu nejmladšímu synovi Teodorovi (19 měsíců) diagnostikována nevyléčitelná vzácná genetická choroba zvaná Prader-Willi syndrom. Sdělení lékařů bylo pro ni i jejího manžela šokem, nicméně zároveň oba věděli, že udělají pro své dítě maximum. A později se také rozhodli, že podpoří výzkum a vývoj léčby tohoto onemocnění…

Advokátní deník / 27. 06. 2023

V těžké životní situaci sami pomáhají. Podpořit výzkum a léčbu můžete i vy

Advokáti pomáhají ve složité situaci svým klientům, někdy se ale i oni ocitnou v těžkém období života, kdy je potřeba hodně sil, odhodlání, víry a pomoc ostatních. Zvláště, pokud se jedná o onemocnění dítěte. Advokáti, manželé Kateřina a Martin Goldsteinovi, takové výzvě čelí. Poté, co se jim narodil syn Teodor a byl mu diagnostikován Prader-Willi Syndrom (PWS), onemocnění, na které neexistuje lék, se rozhodli podpořit výzkum a léčbu vzácných onemocnění a založili Nadační fond Epigenteo. „Rád bych vás, kolegyně a kolegové z advokacie, požádal, abyste se zapojili do sbírky na nadaci a pomohli při léčbě vzácných onemocnění i vy,“ vyzývá k podpoře a kolegialitě advokát a dlouholetý přítel manželů Mgr. Miroslav Kučerka, LL.M.

Česká televize / 13. 06. 2023

Výzkum vzácného syndromu

Neustálý hlad, opožděný vývoj i psychické potíže přináší vzácné genetické onemocnění - takzvaný Prader-Willi Syndrom.

refresher.cz / 01. 06. 2023

Intenzivní pocit nekonečného hladu. Může za něj syndrom, na který není lék

Umíš si představit, že se vydatně najíš, a přesto se necítíš nasyceně? Že cítíš nepřetržitý hlad, který ne a ne zahnat?